כסאות לפינות אוכל

כסאות לפינות אוכל

כסאות לפינות אוכל הם אחד האלמנטים העיקריים במערכת של פינת ישיבה. שכן פינת ישיבה יכולה להיות מורכבת ממספר מסוים של כסאות ומשולחן אוכל אחד ויחיד. אם כי ישנן ווריאציות.

מה הסיפור של כסאות לפינות אוכל?

כסאות לפינות אוכל הם אלמנט הישיבה בפינת הישיבה. השולחן הוא המנח המאחסן את כלי ההגשה, בעוד הכיסאות הם המאחסנים את ישבני הסועדים. על כן, עליהם להיות נוחים ואף משתלבים היטב הן בעיצוב הכולל של מערכת פינה הישיבה והן בעיצוב הנמצא סביבם.

התאמת כסאות לפינות אוכל

לא כל כסא יתאים לכל שולחן. ישנם שולחנות עם רגליים בצדדים, או עיטורים שכן במקרה שכזה אפשר שכסא נתון פשוט לא ייכנס ולא ימצא את מקומו בשולחן אוכל. על כן כסאות לפינות אוכל יכולים להיות מושפעים מעיצוב השולחן וכמה הוא מאפשר את מיקומם.

באופן עקרוני, ככל שמתכננים להסעיד יותר אנשים כך יותר סביר שיהיה עניין להציב יותר כסאות. ישנם כסאות שאנחנו מביאים ורוצים לאפשר דרכם סעודת ענק שיכולה להספיק לחצר מלוכה, וישנם כסאות שברור לנו מראש ולמפרע שהם יהיו הנכסים התרבותיים של משק הבית. כלומר, חשוב לבדוק מהו המאורע המארגן עבורו רוצים לצייד קצת כסאות לפינות אוכל. אם מדובר בפיקניק גדול והכיסאות ישמשו תפקיד זמני אפשר שהשימוש שלהם יכול להיות מסופק על ידי כסאות פלסטיק מכתר. ואם מדובר בכיסאות שהולכים לשמש את בני הבית לזמן מה, והם מתאימים פחות או יותר לכל הנפשות הפועלות בבית, אפשר לוודא שהם הן מתאימים לעיצוב הביתי והן לישבנים של המתכוונים לשבת בהם.

טיפים עיצובים בנושא כסאות לפינות אוכל

בענייני עיצוב ייתכן שזה יהיה נפלא להתייעץ עם מעצבים כדי לראות מה הפרספקטיבה שלהם על כסאות לפינות אוכל כאלה ואחרים, כמו גם איפה הם היו ממקמים אותם (יחד עם פינת האוכל כולה) במרחב. מה לגבי הצבעוניות ושילובה במרחב וכיוצא בזה. כך או כך, אפשר שהכיסאות יהיו החלק היצירתי והאומנותי של מערכת הישיבה. לאור כך שישנה המלצה, אם כי זו רק המלצה אחת מיני אחרות ששולחן האוכל בפינת ישיבה יהיה סולדי "ופשוט" יחסית בצבעיו ובממדיו (לפי שזה רלוונטי ומושך לו), בעוד הכיסאות הם אלו שאפשר יהיה לשדרג עם הזמן בעיצובם.