פינות אוכל

פינות אוכל

פינות אוכל הן הדבר הבא בתעשיית עיצוב הפנים. לא, לא באמת. פינות אוכל הן פינות חמד מסורתיות שאנשים עושים בהן שימוש רב זה שנים למטרות אירוח פרטי ואף עסקי/ציבורי. בכתבה זו הכוונה היא לפינות אוכל שניתן להניח במרחב מסוים בבית מה שיכול לאפשר הסבה נעימה לשותפי המרחב כמו גם אלמנט עיצובי נעים ושייך לעיצוב הכללי שמסביב.

מה פינות אוכל כוללות?

פינות אוכל יכולות לכלול מספר אלמנטים במערך השלם שלהן. ראשית כל יש להן כסאות. כל כסא יכול להיות בצבע, צורה, גובה, גודל וממד אחר. באופן עקרוני אנחנו רוצים שיהיו מספיק כסאות בפינות אוכל כדי להושיב את כל האנשים שצפויים לשבת בה. באם יש בבית חמישה אנשים, חמישה כסאות לפחות, זה בהחלט יהיה רעיון נחמד. כמו גם, לוודא שהכיסאות מספקים מידה גבוהה, יציבה ונוחה של נוחיות, נעימות והתאמה.

אלמנט נוסף במערך הכולל של פינות אוכל הוא זה של השולחן. השולחן עצמו יכול לכלול גם אלמנט אחסוני מסוים, באם ישנן מגירות, או חפצי אחסון שאפילו מונחים עליו. השולחן עצמו יכול להיות בעל מספר צורות וגוונים. גם כאן הוא יכול להתאים למספר המסובים הצפוי. אפשר שהשולחן יתאים את עצמו למידת השימוש בו.

באם צפוי שרבים האנשים שיעשו שימוש בשולחן, הרי שאפשר שהוא יהיה גדול, רחב ומכיל יותר. יתרה מכך, אפשר שתהייה לו האפשרות להתרחב ולתת מקום לעוד אנשים. זו פונקציה שיכולה להיות ראויה בעיקר אם רוצים לשמר מראה וממדים מינימליסטיים יותר, ועדיין לעשות שימוש בתצורה של פינות אוכל כדי לארח מספר מרובה של אנשים ברגע כזה או אחר, גם אם לא סביר שהאירוח של אותה כמות של אנשים יהיה מהלך ומנהג יומיומי.

טיפים לבחירה: פינות אוכל

באופן כללי, כאשר רוצים לשלב  בין כסאות לשולחן כדי לאפשר מידה רבה של התאמה עבור פינות אוכל, רוצים להציב מספיק כסאות כדי להסב מספיק אנשים בשולחן שיש בו מקום להסב מספיק אנשים. ולשים את פינות האוכל הללו במקום שהוא אפילו רחב יותר מפינת האוכל עצמה, שכן גם אם יש מקום "בדיוק" לכיסאות, עדיין אפשר להשאיר מקום למעבר של אנשים בין הכיסאות לקירות, וכיוצא בזה. זאת כדי לעודד ולאפשר מעבר חופשי במהלך הסעודה והישיבה.