פינת אוכל

פינת אוכל

פינת אוכל היא זו היושבת בחלל מגורים, אולי בין המטבח והסלון, ואולי כדי לאפשר נגישות הן מהמטבח והן מהסלון לכל יושבי המרחב. לפחות, באופן מסורתי בחללים מסוימים. העיצוב של פינת האוכל הוא ביטוי של הפונקציה שלה, ולהקשר שהיא נועדה להתיישב בו.

מה זו פינת אוכל?

פינת אוכל יכולה לכלול שולחן אוכל כמו גם כסאות, ואוליגם איזה חלל אחון מסוים. אחד החלקים הרלוונטיים ואף המשמעותיים בפינת אוכל הוא זה של שולחן האוכל. שולחן האוכל יכול להגיע במגוון צורות וצבעים, ויכול להתאים לשלל מצבים שונים. שולחן אוכל, כחלק מפינת אוכל לא אמור להיות איזה נבך שיושב במרחב ולוקח אנרגיה (פאנג שוואי), תשומת לב ויעילות שימוש. עליו להשתלב נאמנה עם המרחב.

איזה שולחן יכול להתאים עבור פינת אוכל?

ובכן, כפי שציינו זה מאוד תלוי בהקשר ובמרחב נתון. שולחן יכול להיות במגוון גדלים וצורות. בין אם עגול, מלבן, מרובע ואף מעבר לכך. זה אמנם יכול להיראות קצת משונה שאנו נותנים דגש מיוחד לשולחן כאשר מדובר על פינת אוכל, ועם זאת כאמור יש לשולחן דגש מיוחד בכל המערכת.

השולחן, בסופו של דבר הוא זה שמכתיב באיזה כסאות יהיה נוח להשתמש (כסא נמוך/גבוה מול שולחן גבוה/נמוך וכיוצא בזה), כמה כסאות יהיה ניתן למקום בנוחיות וביעילות סביבו ותהיה לו השפעה ניכרת על העיצוב הכללי והשתלבותו בו.

זיהוי השולחן המתאים עבור ייעודה של פינת אוכל

על כן, כדי לזהות את השולחן המתאים עבור פינת אוכל נתונה, ייתכן שכדאי יהיה לקחת בחשבון את גודל החלל, את נוחיות ההסבה בחלל שכזה כמו גם את תדירות האירוח והיקף האירוח. כלומר, האם יש מספיק מקום לשולחן גדול ורב שיכול לאכלס פינת אוכל רחבה? או שמא אין זה המצב. ואפילו אם יש מספיק מקום, אולי הסטייל הוא מינימליסטי והבקשה היא שולחן עדין ופשוט בממדיו?

יתרה מכך, באם מארחים הרבה אנשים, בתדירות גבוהה ויש הרבה שמונח על השולחן, הרי שזה רמז לצעוד לעבר שולחן שיכול לאפשר הסבה של אורחים כה מרובים בתדירות כה גבוהה, באופן שיאפשר לכולם מנוח, נעימות ומרחב.