שולחן אוכל

שולחן אוכל

שולחן אוכל הוא פונקציה בפינת אוכל. שולחן אוכל הוא אחד מהאלמנטים המרכזיים בפינת אוכל. אלמנט עיצובי מסוים יהיה להתאים את השולחן לגודל המרחב הנתון, כמו גם לכמות הסועדים הצפויה מעת לעת.

איך יודעים באיזה שולחן אוכל לבחור?

שכן, אם יש חלל גדול, או חלל קטן, האם הדבר מצביע מיידית על בחירה נכונה בשולחן אוכל קטן או גדול? לא בהכרח. שולחן אוכל קטן יכול להתאים גם כשהמרחב גדול, וזאת אם רוצים ללכת על אפקט מינימליסטי שכזה. שולחן אוכל קטן יכול גם להתאים כאשר המרחב קטן, וזאת כדי שיהיה מקום לאפשר אותו, כמו גם לאפשר מרחב תנועה לאנשים סביבו.

על כן, השיקול הראשון יכול להיות כמות הסועדים הרלוונטית. אם יש המון, אפשר שיהיה נכון לבחור בשולחן אוכל גדול יותר, או בשולחן אוכל נפתח ומתרחב. כך או כך כנראה שנכון יהיה לוודא שיש מספיק מרחב וחלל מגורים כדי לאפשר את השולחן, גם במלוא התפארת הפתוחה שלו.

כך אן כך, ניתן לצמצם את השטח הפתוח של שולחן אוכל באם משתמשים בשולחנות נוספים שפשוט מציבים עליו. שולחנות עזר לבקבוקי שתייה לדוגמה, שיכולים להחזיק מרחב נוסף "בקומה נוספת" מעל השולחן לכאורה. באופן שהוא יכול להיות יעיל ומתאים לשימוש.

שולחן אוכל יכול להגיע בצורות שונות. ריבוע, מלבן, עיגול וכיוצא בזה. כל צורה יכולה להתאים לחלל אחר, הן מבחינה פרקטית והן מבחינת העיצוב (שזה גם דיי פרקטי).

כמה מרחב פנוי צריך להשאיר עבור שולחן אוכל?

הדבר יכול להיות תלוי במספר הסועדים שרוצים לאפשר סביבו. באם לדוגמה ישנם שישה סועדים, ומידת השולחן אכן מאפשרת זאת,  אפשר שהמידות של החלל הפנוי עבור השולחן יהיו כ-240 ס"מ על 240 ס"מ.  ובאם מתכננים להרחיב את השולחן בהמשך, הרי שיהיה נכון להשאיר אפילו יותר חלל פנוי. באופן כללי, ככל שיש שולחן אוכל עם שלד פשוט יותר, כלומר, עם מיעוט אלמנטים המשתלבים תחתיו, ושרגליו הפנימיות הן פשוט ומרכזו – אפשר שההסבה סביבו תהיינה קלה ויעילה יותר. שכן לא יהיו היתקלויות ברגלי השולחן או מקומות בשולחן שלא יושבים מולן.