שולחנות אוכל

שולחנות אוכל

מה זה בכלל שולחנות אוכל? מי עושה שימוש בשולחנות אוכל? האם ישנם דגשים לבחירת שולחנות אוכל מתאימים והולמים עבור חלל?

מה זה שולחנות אוכל?

אנחנו יודעים, זו נשמעת כותרת דיי קלישאתית, אולי אפילו למטרות דיוק האלגוריתם של גוגל. אלא, שאם כבר שאלנו כדי לדבר על הנושא אפשר שנענה על זה בקצרה. שכן אפשר שגם אנחנו יודעים מה זה למעשה שולחנות אוכל, אולי לא חשבנו על זה שהם יכולים להיות חלק ממערכת. הם יכולים להיות עגולים, מרובעים, מלבניים (ואף בצורות אחרות), בשלל צבעים וגדלים והם יכולים להתאים למערכת מסוימת והם יכולים שלא. הן בצבע, בסגנון, בגודל ובצורה. כך שלמעשה הם יכולים להרכיב פינת אוכל, הכוללת גם את המרחב הפנוי והפינה לכאורה שהיא נמצאת בה.

מה הסיפור של שולחנות אוכל מלבניים?

ובכן, שולחנות אוכל מלבניים יכולים להיות דיי נפוצים ואפשר שיהיה להם שימוש בחללים ארוכים וצרים. עקב כך שהצורה המלבנית היא למעשה מלבנית, אפשר שיהיה קל לעבוד איתה כביד לבצע חלוקת שטחים פתוחים והגדרה שלהם. אם רוצים לתהות לגביי קננו של שולחן אוכל מלבני אפשר להניח שאם גודלו הוא כ-160 ש"מ, אפשר שהוא יתאים להסבה של שישה אנשים. באם ניתן להאריך ולהרחיב אותו אפשר שזה יתאים אף לסועדים נוספים. יתרה מכך, ניתן להתאים שולחנות אוכל מלבניים לחלל נתון. באם עדיף להשתמש בשולחן צר , כדי להתאים לחלל ועדיין רוצים להושיב אנשים – הרי שניתן להניח שולחן צד ושלל פתרונות אחרים כדי להניח תבשילים. המלצת-אצבע לכאורה היא ללכת על שולחן שרוחבו 100 ס"מ לפחות, מה שיאפשר מספיק מקום למגוון כלים ותבשילים במרכז השולחן, או זו לפחות ההנחה.

שולחנות אוכל מרובעים?

שולחנות אוכל מרובעים יכולים להתאים לחללים קטנים כמו גם מרובעים. יכולים להתאים למשפחות קטנות, שביום-יום שלהן, סביר שהן לא עושות שימוש בשולחן גדול במיוחד. באם יש לשולחן הרחבה אפשר יהיה להוסיף מקום לסועדים או תבשילים נוספים. יש שיגידו שבשולחן מרובע אפשר שתהיינה אווירה אינטימית וקרובה ובאם מנסים לשבת "בצמצום" מסביב לשולחן מלבני אפשר שזה לא יהיה אותו דבר, כמו "ישיבה מצומצמת" סביב שולחן מרובע.  אפשר לבחון זאת כדי לראות אם זה רלוונטי.